MUHLİS DÖNMEZ
 
    
      Müzik hayatı Üniversite  yıllarında başlamıştır. İki Üniversite mezunu olup, Fransa’da bir master eğitimi denemesi olmuş ve görev süresi bittiğinden dolayı Master yarım kalmıştır. Müzik akademik eğitimi, Klasik Gitar ve Flamenko Gitar olarak iki yıl Fransa’da devam etmiştir. İkinci enstrüman olarakda Keman dersleri almıştır. Ayrıca TRT’de görev yapan bir hocadan iki yıl bağlama ileri teknikleri, solfej ve nota dersleri almıştır. Yaklaşık 20 Yıldır müziğin içerisinde Hocalık yapmaktadır. Eğitim hayatı devam ederken 2004-2007 yılları arasında "Association parents d'élève Türk" derneğinde ve birkaç kuruluşta daha Gitar, Bağlama ve Dans dersleri vermiştir. Bu eğitim verdiği öğrencileri ile Fransa'da halk bayramlarında, 23 nisan kutlamalarında sahneye çıkmış ve değişik etkinliklerde konserler vermiştir. Dilek Müzikevi yılsonu etkinlikleri adı altında 6 yildır sahneye çıkıp değişik entrümanlarda konserler vermiştir. Bunun dışında  Modern dans, çiftli danslar, Kafkas dansları ve Tür Halk Dans dersleri aldıktan sonra iki yıl Türkiye’de Yakamoz Grubuyla dans etmiştir.

     Fransa’da yaşayan Türk çocuklarına Bağlama, Gitar ve Türk Halk dansları dersleri vermiştir. Ayrıca 2012 yılında Ankara 75 inci yıl sahnesinde, 2013 yılında Ankara Resim Heykel Müzesi konser salonunda Türk Halk Müziği korosu ile birlikte konser vermiştir. Bu konserlerin bir bölümünde Gitar öğrencileride sahneye çıkarak Muhlis Dönmez ile birlikte konser vermişlerdir. 2012 ve 2018 yıllarında Türk halk Müziği korosu ile birlikte Bağlama çalarak Necip Fazıl Kültür, Yılmaz Güney Sahnelerinde konserler vermiştir. Muhlis Dönmez 2007 yılından itibaren Dilek Müzik Evi’nde Klasik Gitar, Pop Gitar,Akustik Gitar,Keman ve Saz ailesi enstrümanlarından olan Bağlama uzun sap, Bağlama kısa sap ve Keman  dersleri vermektedir. Muhlis Dönmez'in kendine ait birçok bestesi bulunmaktadır. Bunun yanısıra bir Türk Halk Müziği korosunda, Yılmaz Güney Sahnesi, Resim Heykel müzesi konser salonu, Necip Fazıl Kültür merkezi gibi birçok salonlarda Bağlama çalmış olup hala aktif olarak enstrüman çalmaya devam etmektedir.

   ŞEYMA DEMELİ          

       Şeyma Demeli hocamızın müzik hayatı Lise yıllarında başlamıştır. Sonraki yıllarda Atatürk üniversitesi Güzel sanatlar fakültesi müzik bilimleri bölümünde ana enstrüman olarak Kanun çalmış ve mezun olmuştur. Daha sonra Yine Atatürk üniversitesinde Müzikoloji dalında Yüksek Lisansı tamamlamış ve şu an Ankarada  Doktora yapmaktadır. Bu süre zarfında birçok konser etkinliklerinde bulunmuştur, Sırasıyla; Karadeniz teknik üniversitesi 61. kuruluş yıldönümünde solist olarak konser etkinliği. Akademisyenler Türk müziği topluluğu ile mayıs 2016 konserinde korist ve solist, Akçaabat kurtuluşunun 97. yılı konser etkinliğinde solist, Karadeniz folklör ve müzik eğitimi gençlik ve spor kulübü derneği Türk sanat müziği etkinliğinde solist olarak görev yapmıştır. Ayrıca AB gençlik müzik programı kapsamında Yunanistan'da çalgı yapım eğitimi dersi, işitme, Şan ,Solfej, T.S.M. piyano eğitimleri almıştır. Şeyma Demeli Hocamız Dilek Müzik evinde Kanun ve Piyano dersleri hocası olarak Görev yapmaktadır.

 

ERKAN BAŞER

                

         

       

     1984 yılında Ankarada doğdu. Küçük yaşlarda müziğe ilgisinin olması sebebiyle müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle 1998 yılında Müzik okuluna girdi. Saksafon icracısı olarak 4 yıl Profesyonel eğitim aldı. 4 yıl eğitim süresince Hafif müzik ve jazz orkestrası, oda müziği ve koro ile yurt içindeki değişik yarışmalarda aktif olarak rol aldı. Eser düzenleme, bilgisayarda nota yazma, armoni vb. dersleri aldı. 2002 – 2010 yılları arasında Ankarada 2010 – 2015 yılları arasında Sivasta 2016 – 2017 yılları arasındada tekrar ankarada değişik orkestra ve gruplarda solo saksafoncu olarak görev yaptı. 2001 yılında Sertap ERENER’in orkestrasında, 2005 yılında Kurtalan Ekspres grubunda bulundu. Asıl branşı saksafon olmakla beraber yan flüt, sibemol klarnet, sol klarnet piano, klavye, bağlama çalıyor. Enstrüman bakım teknisyenidir aynı zamanda. 2002 yılından beri Saksafon, Ney, Yan Flüt, Sol Klarnet, Si Bemol klarnet  derslerini Müzik evimizde vermeye devam etmektedir. Kendine has ve kişiden kişiye değişen eğitim metodlarıyla enstürüman eğitmenliği yapmaktadır.

Not: Derslerin ve alacağınız kurslarda hangi aşamalardan geçeceğinizi neskafe_hoca_3u1nefes instagram sayfasından takip edebilirsiniz.

                 

  HASANALİ ALTINGÖZ

 

  

  Bağlama, Darbuka, Ritim ve Perküsyon Eğitmeni
     Ritim aletleri hocamız Hasan Ali Altıngöz Müzik hayatına 10 lu yaşlarında başlamış ve birçok kez sahne ve konserlerde bulunmuştur. Van 100. yıl üniversitesi Türk Müziği bölümünde okumuştur. Birçok Hocalardan Ritim  dersleri alarak müzik hayatına. başlamıştır. Sonraki yıllarda bağlama dersleride alarak kendisini geliştirerek kısa sap bağlama, cura ve uzun sap bağlama konularında şelpe dahil birçok tarzda enstrümanlar çalmaktadır. Aynı zamanda sahne alan Hasanali hocamız şu an Dilek Müzikevi'nde Darbuka, Ritim ve Perküsyon dersleri hocalığının yanısıra Bağlama uzun sap, kısa sap ve Cura dersleri hocalığı yapmaktadır.

                                       

                                          ARDIÇ TAPAN          

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Dilek  Evi'nde Klasik Gitar, Elektro gitar ve Ud hocası Ardıç Tapan Müzik hayatı lise yıllarında ankara Güzel sanatlar Lisesiyle başlamıştır. Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi bas gitar bölümünden mezun olmuştur. Üniversite hayatıyla devam edip halen Müziğin içerisinde aktif olarak devam etmektedir. Birçok Konser festival ve aktivitelerde görev almış ve en önemlisi 2019 yılında Polonyada düzenlenen 42 inci uluslararası Palm Bim Müzik Yarışmasında en iyi orkestra ödülü almıştır.Ayrıca Kızılay yararına Neşet Ertaş kültür merkezinde düzenlenen Halk müziği konserine ve Gazi üniversitesi yılsonu konserine katılmıştır.Halen aktif olarak  sahne alan hocamız Dilek Müzik Evi'nde Klasik Gitar, Elektro Gitar ve Ud hocası olarak görev yapmaktadır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!