Elektro ve Bas Gitar Kursu

   

Elektro gitar ve Bas Gitar dersleri:

 Elektro gitar ve Bas Gitar dersleri haftada bir defa bir saat, ayda 4 saat olacak şekilde aylık 2.000 TL olarak ücretlendirilir. Elektro gitar grup dersleri 1.500 TL dir. Belirli bir süre (En az 3-4 ay, ideal 6-8 ay) temel gitar ve nota eğitimi aldıktan sonra branş seçip Elektro ya da Bas gitar dersleri alınır. Ya da hiç temel yoksa da bu temel eğitim sürecini elektro ya da Bas gitar hocası ile geçirip de ders de alınabilir.

     Ancak bir zaman sonra elektro gitar sesi rahatsızlık vermeye başladığında insan akustik ya da klasik bir gitar sesine ihtiyaç duyar. Bundan dolayıdır ki başlangıcı temel gitar olan klasik gitarla almak avantaj sağlayacaktır. İdeal olan süreç klasik ya da pop gitar eğitiminden sonra elektro ya da bas gitar dersi almaktır.

Klasik gitar mı elektro gitar mı?
Klasik gitar, naylon telleri sayesinde daha rahat çalınabildiği için başlangıçta tavsiye edilebilir. Perde aralıkları da daha geniş olduğu için parmaklarınızı daha rahat açmaya alışırsınız ve bu müzisyene bir esneklik sağlayabilir. Öte yandan, elektro gitarın sapı daha ince ve telleri sapa daha yakın olduğundan dolayı çalımı ve alışması daha kolaydır. 
 Temel eğitimi Klasik gitarda almak şunu sağlar: İnsan bir zaman sonra elektro sesten sıkılabiliyor. İşte o an klasik bir parça çalmak ihtiyacı olur.Dolayısıyla daha fazla ücret ödeyerek elektro gitarda üzerinden göreceğiniz eğitimi Klasik gitarda daha ucuza almış olursunuz. Buda Klasik gitar kullanımına yatkınlık sağlar ve de klasik çalmayı da öğrenmiş olursunuz, tabiki sizi eğitecek hocanızın klasik gitar bilgisi var ise. Bunu mutlaka sorunuz. Ancak illaki sadece elektro Gitar derseniz bu da mümkündür.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!